Dodaj ogłoszenie
Twoja firma wyżej w wynikach Google.

Pozycjonowanie firmyWyszukiwarki w internecie działają i określają wyniki w odpowiedni sposób, który trzeba poznać aby móc zacząć pozycjonować swoją własną witrynę nie narażając jej na negatywne skutki.


Wpisanie szukanej frazy w pole wyszukiwarki to nic innego jak zlecenie wyszukiwarce znalezienia szukanego artykułu. Szukając danych w sieci chcielibyśmy aby wyszukiwarka automatycznie podpowiedziała nam gdzie jaka informacja się znajduje. Tak też zaprogramowane są roboty aby jak najbardziej naturalne i rzetelne wyniki przedstawić.


Roboty wyszukiwarki to odpowiednio napisane programy, które każdego dnia przemierzają cały świat internetu, w poszukiwaniu nowych stron oraz zmian w witrynach których bazę już posiadają. Roboty poruszają się po linkach, a zebrane dane zapisują w pamięci czyli indeksie wyszukiwarki, tworząc tym samym gigantyczną bazę danych. Taki proces nazywamy indeksacją. Gdy internauta wpisze frazę w wyszukiwarce baza wyszukiwarki jest automatycznie sprawdzana pod tym hasłem, które wpisał internauta.


Oczywiście o wynikach decyduje treść strony i jakość. Ilość słów kluczowych oraz wartość tekstu. Tekst jest oceniany przez algorytm i to on określa czy dany tekst jest mniej lub bardziej trafny dla zapytania internauty.


Obecnie w związku z bardzo dużą ilością stron pozycjonowanych w internecie trudno o to aby naturalnie nasza firma znalazła się w pierwszej dziesiątce wyników pod danym hasłem. Nawet o lokalne oferty trzeba się nieco postarać i zadbać o swoją firmową stronę. Jeśli wyświetlimy wyniki np. na jakąkolwiek popularną frazę czy słowo kluczowe to możemy być prawie pewni że 10 pierwszych pozycji na liście to strony, które są pozycjonowane przez samych usługodawców lub wynajęte pozycjonujące firmy zewnętrzne, które pobierają opłaty za osiągnięte wyniki.


Proces pozycjonowania strony to nic innego jak modyfikowanie swojej witryny pod kontem wyszukiwarki aby internauta trafił na nasza stronę pod danym frazą lub słowem kluczowym. Jest to proces bardzo pracochłonny i wymaga wielu doświadczeń i testów.


Przez to, ze przeglądarka internetowa jest zaprogramowana aby wyniki były jak najbardziej rzetelne poprzez pozycjonowanie możemy też się narazić, że nasza strona firmowa może nagle spaść w wynikach wyszukiwania zupełnie na sam koniec lub w ogóle zbanowana. Dlatego też zanim zaczniemy pozycjonować swoją witrynę firmową warto zapoznać się doświadczeniami innych użytkowników na forach internetowych.


A więc aby Twoja witryna była "polecana" jako jedna z pierwszych przez google to powinieneś zadbać o to aby:


- było jak najwięcej wartościowych linków prowadzących do Twojej witryny, czyli korzystamy z portali ogłoszeniowych zarówno darmowych jak i płatnych.


- było jak najwięcej słów kluczowych w treści nie przesadzając z ilością,


- była jak najciekawszą witryną dla odwiedzających. Google również sprawdza czy internauci dłużej przeglądają stronę, czy od razu z niej wychodzą, a więc powinna być przede wszystkim pisana dla żywej istoty a nie dla automatu.

 


Oczywiście należy unikać kombinacji bo większość z nich, jest pewne, że google już zna i może zablokować z tego tytułu Twoją witrynę firmową.

Reklama